Salg av aksjer i Norsk Grønnkraft
Eierne av Norsk Grønnkraft AS har inngått en avtale om å selge Selskapet til Aquila Capital.
Norsk Grønnkraft (Selskapet) eier og drifter en portefølje med produserende småskala vannkraftverk i Norge. Selskapet er eid av Akershus Energi Vannkraft AS (et datterselskap av Akershus Energi), EB Kraftproduksjon AS (et datterselskap av Energiselskapet Buskerud), E-CO Energi AS og Østfold Energi AS (til sammen “Eierne”), hver med en andel på 25 %.
Etter en strategisk vurdering har Eierne valgt å utfisjonere den delen av virksomheten som fokuserer på utvikling av småskala vannkraftverk i et nytt selskap, mens de produserende vannkraftverkene forblir i Selskapet.
Eierne og Aquila Capital (Aqila) er fornøyd med å kunne melde at det har blitt inngått en avtale om å selge 100 % av Norsk Grønnkraft til fond som er forvaltet av, eller tilknyttet, Aquila Group, en forvalter av alternative investeringer basert i Hamburg. Transaksjonen forventes å resultere i en bokført gevinst for Eierne.
Swedbank og BA-HR har bistått Eierne i forbindelse med transaksjonen, mens Pareto Securities og Thommessen har bistått Aquila.
Kontaktpersoner
Erik Andersen
Energiselskapet Buskerud
+47 916 62 140
Tom Flattum
Akershus Energi
+47 917 80 342
Odd Øygarden
E-CO Energi
+47 920 14 515
Morten Karlsen
Østfold Energi
+47 952 84 065
Alexa Kurschinski
Aquila Capital
+49 40 55 56 53 175
Tilbake
