Asker fjernvarmeanlegg er solgt
Akershus Energi og energiselskapet Pemco Trepellets AS har signert en avtale der Pemco kjøper fjernvarmeanlegget på Risenga i Asker, og overtar dermed leveranseavtaler og fjernvarmekonsesjon i Asker
– Vi er godt fornøyd med avtalen. Akershus Energi ønsker å konsentrere virksomheten geografisk og rundt de større anleggene. Pemco er et solid selskap med lang erfaring, så vi overfører anlegget i løpet av juni med stor trygghet, sier Frank Sagvik, daglig leder i Akershus Energi Varme AS.
Anlegget, som ble tatt i bruk i 2011 ligger på Risenga i Asker og leverer rundt 10 GWh varme i året til både offentlige og private kunder. Energien produseres med trepellets, og Pemco skal videreføre driften med samme høye leveransesikkerhet.
Tilbake
Del artikkel
